Leasing na quada – najlepsze oferty

Leasing na quada – najlepsze oferty

Quady to pojazdy, które z chęcią wykorzystują użytkownicy w każdym wieku. To nie tylko ekstremalne doznania, ale świetna zabawa. Decydując się na jego zakup można rozważyć propozycje firm leasingowych. Jest kilka godnych uwagi. Dla przykładu porównajmy ofertę Idea Leasing i Getin Leasing. Jako przykład do porównań weźmy quada Kawasaki o wartości 40 tysięcy złotych netto w okresie leasingowanie 24 miesięcznym. Leasing ma jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku. Całkowity koszt procentowy wynosi 105,05%, co na tle pozostałych jest wynikiem najatrakcyjniejszym. Choć przyznać należy, że różnice nie są duże.

Miesięczne raty wynosiłyby około 1434 złotych, bez wymaganej opłaty wstępnej. Innymi ofertami Leasing też może się szczycić, bowiem w ofercie posiada możliwość finansowania nowych i starszych pojazdów użytkowych, także w Euro na okres spłaty od 24 do 72 miesięcy. Koszty w ramach leasingu ustalane są zwykle indywidualnie. W przypadku naszego quada ostateczna kwota w ofercie wyniesie brutto 51868,76 zł.

Idea Leasing

W tej firmie wymagana jest opłata wstępna rzędu 10% wartości przedmiotu umowy. Całkowity koszt kształtuje się na poziomie 105,66 % czyli za Kawasaki będziemy musieli zapłacić 51983,04 zł brutto. Niższe oprocentowanie mają raty leasingowe, bo 3,19 % (w przypadku mLeasing 3,95%). Idea Leasing oferuje spłatę w okresie od 24 do nawet 84 miesięcy, także w walucie krajowej lub Euro. Leasingodawca posiada atrakcyjne oferty pakietów ubezpieczeniowych. Spłata może być rozłożona na raty równe, degresywne i nawet sezonowe.

Getin Leasing

Jest z wybranych najdroższy, bo całkowity koszt stanowi ponad 110% wartości pojazdu. Wynika to z dopisania do rat kwoty całkiem atrakcyjnego ubezpieczenia LIFE. Maksymalny okres spłaty to 48 miesięcy. W tym przypadku wymagana jest opłata wstępna w wysokości 20% wartości przedmiotu umowy. W ofercie można znaleźć leasing operacyjny i finansowy, więc przedsiębiorca może dokonać indywidualnie dopasowanej do potrzeb oferty. Rat miesięczna naszego przykładowego ruada to 1526,38 zł brutto.

We wszystkich przypadkach, aby skorzystać z przedstawionych ofert konieczne jest przedłożenie leasingodawcy dokumentów potwierdzających rodzaj, okres prowadzonej działalności gospodarczej (wpis do ewidencji, odpis KRS, Regon, dokument potwierdzający tożsamość i np. inna fakturę na dane nazwisko, czy firmę). W Getin Leasing działalność powinna być prowadzona nie krócej niż 12 miesięcy – wówczas decyzja podejmowana jest niemal natychmiastowo.

Z powyższych przykładów wynika, że na polskim rynku jest kilka ciekawych ofert dla firm na zakup innego niż samochód pojazdu, w tym przypadku quada. Każdy może wybrać coś dla siebie, dopasowane do indywidualnych potrzeb, nawet bez konieczności wnoszenia opłat wstępnych. Całkowity koszt takiego przedsięwzięcia jest dość niski, więc warto rozważyć taką opcję zakupu nietypowego środka transportu.