E-kantory w Polsce – czy warto wymieniać tam waluty?

E-kantory w Polsce – czy warto wymieniać tam waluty?

Rynek wymiany walut w Internecie zdaje się stale rozwijać i cieszy się rosnącą popularnością wśród użytkowników. Powstające e-kantory chwalą się wysokim bezpieczeństwem i konkurencyjnością w stosunku do kantorów stacjonarnych. Dzięki wymianie walut online faktycznie można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza, gdy spłacamy kredyt w obcej walucie (sprawdź kredyty z doradcą finansowym Open Finance), współpracujemy z zagranicznymi kontrahentami czy zwyczajnie potrzebujemy waluty na wakacyjne wojaże. Wszystkie transakcje można wykonać w dowolnym miejscu i czasie, bez zbędnych formalności.

Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Jeśli dokładnie wybierzemy kantor, bazując na doświadczeniu, opiniach klientów to raczej nie ma ryzyka, mimo, że w praktyce żaden e-kantor nie podlega ochronie, nadzorowi KNF. Kantory gwarantują jednak wysoki poziom bezpieczeństwa każdej transakcji, wykorzystując szereg zabezpieczeń chroniących przed atakami hakerów itp. Działają na podobnej zasadzie, co sklepy internetowe, z których przecież często korzystamy?

Kantory internetowe często budują pozytywne relacje z korzystającymi z wymiany online klientami. Rzecz jasna starają się pozyskiwać i nowych, ale zadowolony klient wraca, dając siłę napędową kantorom, które go nie zawiodły i spełniają oczekiwania. Polecenie jest najlepsza i najskuteczniejsza formą reklamy, zatem e-kantory dążą do tego, by każdy był zadowolony z ich usług, wracał i zachęcał (np. poprzez pozytywne opinie w sieci) do korzystania z usług innych, jeszcze niezdecydowanych klientów.

Według badań e-kantory posiadają szereg zalet, które powodują ich rozwój. Do najważniejszych należy bezpieczeństwo transakcji, oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo taka forma wymiany walut jest bardzo wygodna, a e-kantory oferują sporo promocji i bonusów dla swoich klientów. Do internetowego kantoru nie biegnie się w strachu, ze sporą gotówką. Wystarczy przelew z rachunku i oczekiwanie na transakcję zwrotną. Oczywiste jest, że obsługa związana z wymianą walut wymaga np. założenia konta walutowego. Dla niektórych niewygodny jest też czas oczekiwania, który w większości kantorów online ogranicza się do dni roboczych, z wyłączeniem godzin nocnych, świąt i dni wolnych od pracy. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów większość z kantorów internetowych dostępnych na polskim rynku wymiany walut przez Internet wprowadza atrakcyjne dla klientów rozwiązania i rozszerza zakres usług wprowadzając nawet obsługę 24/7.