Nowość Ergo Hestia – ubezpieczenie od ataków hakerów

Nowość Ergo Hestia – ubezpieczenie od ataków hakerów

Wraz z rozwojem technologicznym wzrasta stale zapotrzebowanie na nowe usługi ubezpieczeniowe. Nowe rodzaje polis wprowadzają warianty, których celem jest zabezpieczenie przed ryzykami współczesnego Internetu. Coraz częściej przedsiębiorcy stają się ofiarami kradzieży projektów, włamań do bazy danych czy ataków hakerskich. Straty wynikające z takich działań przestępczych są znaczące.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firmy ubezpieczeniowe, w tym Ergo Hestia, wprowadzają polisy, które mają na celu ochronę firm przed tego rodzaju stratami. ERGO Hestia proponuje klientom ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych, które ma zabezpieczać przed skutkami działań złośliwego oprogramowania i ataków hakerów. W przypadku wystąpienia takich zdarzeń ubezpieczyciel zapewnia fachową pomoc, dzięki współpracy ze specjalistami informatyki śledczej.

Kogo obejmuje ubezpieczenie?

Towarzystwo gwarantuje pomoc firmom przetwarzającym dane, m.in. firmom produkcyjnym, handlowym, e-biznesom, hotelom czy pośrednikom finansowym. Oni narażeni są najczęściej na ryzyko. Ergo Hestia wprowadziła zabezpieczenie w trzech sekcjach:

Pierwsza wiąże się z ochroną danych i programów. Ze świadczenia może być przez przedsiębiorstwo zakupione nowe oprogramowanie, czy odzyskanie danych utraconych podczas ataku w sieci. Druga związana jest z wypłatą świadczenia na porady prawne czy doradztwo PR w przypadkach, gdy np. wskutek kradzieży danych ucierpiał wizerunek firmy, dotąd zwykle nienaganny. Trzecia sekcja to ochrona odpowiedzialności cywilnej w ramach której Ergo Hestia pokryje koszty związane z procesem sądowym, poszukiwaniami sprawców cyberataku, ale i zwróci utracony przez firmę zysk.

Ubezpieczenie nie przewiduje ochrony całkowitej. Jak w przypadku każdej polisy występują wyłączenia. W tym przypadku towarzystwo nie pokryje kosztów związanych z atakiem terrorystycznym w sieci i sabotażu. Nie podlegają ochronie dane zapisane w chmurze, a wiele przedsiębiorstw z takich opcji korzysta. Warunkiem wypłaty odszkodowania jest też zabezpieczenie komputerów oryginalnymi programami antywirusowymi. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się ze szczegółami umowy dotyczącymi wyłączeń.

Polisa od ryzyk w cyberprzestrzeni wydaje się idealną dla tych firm, które przetwarzają dane w postaci elektronicznej i dysponują wieloma ważnymi zasobami elektronicznymi. Oferta skierowana jest głównie do biznesów działających w branży finansowej, ale i handlu, służbie zdrowia czy szkolnictwie. Jeśli zależy nam na ochronie zgromadzonych informacji, często niejawnych, warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu – informuje ekspert portalu informacjabiznesowa.pl.