Zalety posiadania karty ISIC

International Student Identity Card, nazywana w skrócie ISIC to jedyny dokument na świecie potwierdzający status studenta i uprawniający do korzystania z wielu zniżek w ponad 100 krajach na całym świecie. Dlatego warto po krótce poznać zalety posiadania karty, gdyż wyrobienie jej jest nie tylko proste, ale i stosunkowo tanie, a prawo do karty przysługuje każdej osobie, niezależnie od wieku, która posiada status studenta studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych licencjackich, magisterskich i doktoranckich. O jej wystawienie może wnosić też uczeń szkoły średniej czy gimnazjum, po ukończeniu 12 roku życia. Posiadacz karty może w pełni korzystać z przysługujących mu zniżek i zależnie od wybranego wariantu, także ubezpieczenia.

ISIC wprowadzony został w 1968 roku pod patronatem UNESCO po to, by stworzyć jednolity dokument identyfikacyjny studentów całego świata. Korzysta z niego obecnie ponad 5 milionów uczniów, w ponad 120 krajach świata. W samej Polsce posiadaczami karty jest już przeszło 150 tysięcy osób. Na dzień dzisiejszy w projektach cobrandowych ISIC uczestniczy przeszło 100 instytucji finansowych, uczelni. Dzięki karcie można liczyć na zniżki w ponad 3 tysiącach krajowych punktów usługowych, sklepów, ośrodków kultury, restauracjach, muzeach, hotelach i wielu milionach punktów na świecie. Zniżki mogą sięgać nawet 50% – czy to nie kuszące?

Zaletą dla posiadacza karty ISIC może być też opcja ubezpieczenia. Karta może bowiem zawierać ubezpieczenie do 20 000 zł w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków kosztów leczenia w trakcie zagranicznych podróży. Dodatkowo ubezpieczenie może też objąć następstwa nieszczęśliwych wypadków na terenie kraju, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czy ekstremalnych sportów, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego itp. Możliwości jest wiele.

Legitymacja jest ważna maksymalnie 16 miesięcy, zwykle edycjami od 01. września do końca roku następnego. Podstawą do wyrobienia ISIC jest aktualna legitymacja szkolna lub studencka, wniosek i zdjęcie. Karty można wyrobić w wielu punktach na terenie całego kraju. Można tez zdecydowanie szybciej zgłosić wniosek on-line, a po zaksięgowaniu wpłaty karta zostanie przesłana na wskazany adres. Minimalny koszt karty to 24 zł (bez ubezpieczenia). Im większy zakres ubezpieczenia, tym opłata jest wyższa. Niemniej jednak warto korzystać z dobrodziejstw, jakie nam przysługują jako posiadaczom ISIC tłumaczy ekspert finansowy portalu biuro-kredytowe.com.pl.