Aktywacja karty Banku Pocztowego

Chyba każda osoba ceni sobie wygodny dostęp do swoich pieniędzy w każdej chwili, w dowolnym niemal miejscu, na całym świecie. Zupełnie za darmo można korzystać z karty debetowej wydawanej przez banki do rachunku osobistego, a po spełnieniu określonych warunków, również z karty kredytowej. Należy jednak pamiętać, że nowe karty wymagają, w większości banków, aktywacji.

Bank Pocztowy oferuje swoim klientom dwa rodzaje kart – MasterCard i Visa. Dzięki kartom można nie tylko dokonywać płatności kartą, również zbliżeniowo, ale też wypłacać gotówkę bezpłatnie w ponad 5000 bankomatów w Polsce, czy wpłacać pieniądze we wpłatomatach Euronetu. Karty umożliwiają także, dzięki usłudze Cash Back, wypłatę gotówki podczas zakupów, w trakcie płatności w wielu kasach sklepowych, restauracji, na stacji benzynowej (punkty są specjalnie oznaczone). Bank Pocztowy wprowadził limity dzienne transakcji do kwoty 6000 zł i liczby transakcji. Opłata za kartę jest niewielka i wynosi 5 zł miesięcznie, ale jeśli dokonujemy nią płatności, nie zapłacimy za nią nic (warunki uzależnione są od rodzaju rachunku klienta).

Nowa karta zostaje wysłana wraz z nadanym numerem PIN (odrębną korespondencją) na wskazany adres do korespondencji klienta. Do momentu dostarczenia kompletu i dokonania przez użytkownika aktywacji, karta jest nic nie warta. Aktywacji dokonać można na kilka sposobów – po pierwsze w oddziale banku (placówek w kraju jest sporo – tutaj znajdziesz listę oraz niemal w każdej placówce pocztowej), po drugie poprzez infolinię pod numerami 801100500 dla telefonu stacjonarnego i /52/3499499 dla telefonu komórkowego i zagranicy lub też po trzecie przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej Pocztowy24. Należy pamiętać, że pierwszą transakcję należy potwierdzić numerem PIN. Przy kolejnej karcie wystarczy dokonać przy użyciu kodu transakcji w bankomacie.

Aby zamówić kartę do konta Banku Pocztowego trzeba być klientem Banku Pocztowego. Podczas składania wniosku o wydanie karty (w chwili podpisywania umowy rachunku, lub terminie późniejszym) to klient określa, czy wnosi o wydanie karty Visa, czy MasterCard, w zależności od potrzeb. MasterCard umożliwia dokonywanie płatności przez Internet.